Hoşgeldiniz!

2018'in Filmi "Müslüm" Hatalarımıza Bir Nilüfer Vermeye Geliyor!

Türkiye'de Arabesk müzik denince aklımıza ilk gelenlerden, baba gibi baba, Müslüm Gürses'i 2013'te kaybetmiştik hatırlarsanız. Son günlerdeyse Müslüm Baba'nın hayatını anlatacak biyografi türünde bir filmin çekileceği ve "Müslüm" isimli filmin 2018 sonunda vizyonda olacağı gündeme bomba gibi düşmüştü. Peki kimler var bu filmde, neler anlatılacak merak eder misiniz? Buyurun.

2017'nin Oscar iddialarıyla göğsümüzü kabartan filmi "Ayla"nın yapımcıları elini yine taşın altına koymuş "Müslüm" filmi için. Heyacanımıza heyecan katan bir detay. Filmin dağıtıcısı da "Ayla"da olduğu gibi Warner Bros Stüdyoları olacak.

Senaryoyu Modern Türk Edebiyatı'nın ses getiren isimlerinden Hakan Günday, Gürhan Özçiftçi'nin katkılarıyla yazmış. Yönetmen koltuğunda oturan isim ise Tuna Kiremitçi'nin romanından uyarlanan film, "Bu İşte Bir Yalnızlık Var" dan hatırlayabileceğimiz, ilginç lakabıyla akılda kalan Ketche, gerçek ismiyle Hakan Kırvavaç. Normalde romantik-komedi türünde filmler çekiyormuş Ketche. Müslüm'ün hüznünü kaldırabilir ve bize derinlemesine aktarabilir umarız. Filmin görüntü yönetmeni ise Martin Ludmill Szecsanov'muş.

Müslüm'ün Gerçek Hikayesi

Müslüm Gürses'in "Anlatsam roman olur..." bir hayat hikayesi varmış gerçekten de. Fakir bir ailenin oğluymuş Müslüm. Hikayenin ilginç tarafı bu değil tabii. Sesini milyonlara duyurmaya hazırlandığı sıralarda annesi öldürülmüş, hem de kendi babası tarafından. Bunun üstüne, cezaevine giren babasıyla bir daha hiç görüşmemiş. Seneler sonra bir başka trajedi vuku bulmuş. 1978'de Tarsus-Adana yolunda geçirdiği trafik kazasında öyle büyük hasarlar almış ki, öldü sanılmış. Kafatası kemiği parçalanan bahtsız Müslüm Gürses, koku alma duyusunu tamamıyle kaybederken, işitme duyusu da ciddi hasara uğramış. Kendisinin içimizi dağlayan şarkıları da günlük güneşlik bir hayattan çıkamazdı zaar...

Bu hikayeyi kahrolarak izleyeceğimize şüphe yok. Gelelim iddialı film Müslüm'ün oyuncu kadrosuna.

Müslüm'ün çocukluğunu bu iç burkan bakışlarıyla Alper Parlak canlandıracak.

Gençlik yıllarındaki Müslüm Baba'ya Şahin Kendirci hayat verecek.

Müslüm Akbaş'ı yani bildiğimiz adıyla Müslüm Gürses'i başarılı oyuncu Timuçin Esen canlandıracak.

Müslüm Gürses'in kardeşi rolüyse "Medcezir" dizisinin komik çocuğu Mert'i canlandıran ve böyle ünlenen Taner Ölmez 'e emanet.

Müslüm Gürses'in kötü kalpli babasını Turgut Tunçalp canlandıracak.

Cafakar annesi rolünü Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinin Cemile'si Ayça Bingöl canlandıracak.

Efsane oyuncu Erkan Can da Limoncu Ali rolüne hayat verecek.

Kadronun diğer tanıdık yüzleri Güven Kıraç ve Erkak Keka.

Matmazel bu sefer esas kızı oynayacak. Zerrin Tekindor, Müslüm'ün büyük aşkı, eşi Muhterem Nur'u canlandıracak.

Kadroda Erkan Avcı, Caner Kurtaran, Goncagül Sunar ve Teoman gibi isimler de yer alacak.

Filmden İlk Görüntülerse Şöyle,

Heyecanla bekliyor, özlemle anıyoruz. Çünkü sen kışımıza yorgan oldun Müslüm Baba!