Hoşgeldiniz!

En Komik Kore Dizileri

En komik Kore dizilerini IMDb puanları ve konularıyla birlikte derlediğimiz liste yayında!

K-Series de denilen Kore dramalarının oldukça eğlenceli ve komik olanları da mevcut. Çoğu romantik komedi türünde olan Kore dizilerinden en iyi, en güncel ve en komik olan Kore komedi dizilerini sizler için derledik.

 

1. Rich Man (Richimaen) (2018)

rich man poor man

Rich Man IMDb Puanı: 6.7

En komik Kore dizilerinden biri olan Rich Man, 2018 yapımı bir Kore dizisidir.

16 bölüm süren Güney Kore dizisi, 2012 yapımı Japon dizisi Rich Man, Poor Woman'dan uyarlanmıştır. 

Rich Man Konusu: Sevilen Kore komedi dizisinde Seoul'deki Next IN adında bir şirketin CEO'su olan Lee Yoo-chan (Kim Jun-myeon) hırslı ve zeki bir patrondur fakat insanların yüzlerini hatırlamada güçlük çekmektedir.

Kim Bo-ra (Ha Yeon-soo) ise ailesini başarısıyla gururlandıran fakat iş bulmakta güçlük çeken üniversite öğrencisi genç bir kızdır.

Lee Yo-chan ve Kim Bo-ra'nın yolları kesişir ve komedi dolu romantizm başlar. 

2. The Greatest Love (Choegoui Sarang) (2011)

the greatest love

The Greatest Love IMDb Puanı: 8.0

2011 yapımı Kore komedi dizisi The Greatest Love, 16 bölüm yayınlanmış.

En komik Kore dizilerinden biri olan dizi birçok da ödül kazanmıştır.

The Greatest Love Konusu: Eğlenceli bir aşk üçgenini konu alan Kore dizisi The Greatest Love, Ae Jung (Hyo-Jin Kong) adında popülerliğini yitiren bir K-Pop grubu üyesinin bir show programında ünlü bir figür olan Ko Jin (Seung-won Cha) ile samimi görüntüler vermesinin ardından gelişen komik olayları konu alıyor. 

3. You Are Beautiful (Minami Shineyo) (2009)

you are beautiful

You Are Beautiful IMDb Puanı: 7.9

Mutlaka izlemeniz gereken Kore dizilerinden biri olan You Are Beautiful, 2009 yapımı komik bir Kore dizisi. 

Müzik, romantizm ve komedinin birleştiği Güney Kore dizisi, toplamda 16 bölüm sürmüş. 

Ünlü Güney Koreli oyuncu Park Shin-hye sevilen Kore dizilerinden olan You Are Beautiful'da, iki ayrı karakteri canlandırıyor. 

You Are Beautiful Konusu: Rahibe olmaya hazırlanan Go Mi Nyu(Park Shin-hye) ünlü bir K-Pop grubuna dahil olan ikiz kardeşi Go Mi Nam'ın (Park Shin-hye) geçirdiği bir kazadan sonra onun yerine geçmek durumunda kalır. Başlarda grup üyeleriyle anlaşamasa da, grubun üyelerinden biri olan Tae Kyung'la aralarında eğlenceli ve romantik bir aşk başlayacaktır.  

4. Sungkyunkwan Scandal (2010)

sungkyunkwan scandal

Sungkyunkwan Scandal IMDb Puanı: 7.9

Çok komik bir Kore dizisi olan Sungkyunkwan Scandal, 20 bölümden oluşuyor. Sevilen Güney Kore yapımı, hem tarihi hem de komik Kore dizilerinin güzel bir örneği.

Ünlü Kore dizisi, Jung Eun-gwol'un çok satan romanı "The Lives of Sungkyunkwan Confucian Scholars"dan beyaz ekrana uyarlanmış.

Sungkyunkwan Scandal Konusu: Disney'in sevilen çizgi filmi Mulan'a benzerliğiyle dikkat çeken hikayesiyle Sungkyunkwan Scandal, kadınların okula veya işe gitmesinin hoş görülmediği bir çağda, erkek kardeşinin kılığına girerek Joseon Hanedanlığı'nın en prestijli okullarından olan Sungkyunkwan'a giren Kim Yoon-hee (Park Min-young)'nin komik hikayesini merkezine alıyor. Kim Yoon-hee, Lee Seon -Joon (Micky Yoochun) adındaki oda arkadaşına romantik duygular beslemeye başlıyor ve kimliğini gizli tutması zorlaşıyor.

5. Cunning Single Lady (Angkeumhan Dolshingnyeo) (2014)

cunning single lady

Cunning Single Lady IMDb Puanı: 7.7

2014 yapımı Kore komedi dizisi 16 bölümden oluşmaktadır.

2012 Güney Kore dizisi Big'den tanıdığımız Lee Min Joung ve yine sevilen bir Kore dizisi olan Birth of a Beauty dizisinde oynayan Joo Sang Wook başrollerde yer alıyor.

Komedi ve romantizmi harmanlayan Kore dizisi yer yer dram da içeriyor. 

Cunning Single Lady Konusu: Na Ae Ra (Lee Min Joung) güzel fakat pek akıllı olmayan bir kızdır ve tek hayali uygun bir eşle evlenmektir. Dış görünüşe çok önem veren Ae Ra, Jung Woo (Joo Sang Wook) adındaki başarılı bir mühendisle evlenir fakat evlilikleri çok uzun sürmez. Boşandıktan sonra Ae Ra zor günler geçirir ve Jung Woo'yu tekrar elde etmek için uğraşır.

6. Personal Taste (Gae-in-eui chwi-hyang) (2010)

personal taste

Personal Taste IMDb Puanı: 7.6

En komik Kore dizilerinden biri olan Personal Taste, 1 sezondan ve 16 bölümden oluşuyor.

2010 yapımı komik Kore filmi, Lee Se-in'in aynı adlı romanından ekrana uyarlanmış. 

Personal Taste Konusu: Babası gibi bir tasarımcı olan Park Kae-in (Son Ye-jin) maddi sıkıntılar çeker ve evinin bir odasını kiraya verir. Jeon Jin-Ho (Lee Min-Ho)'nunsa kalacak bir yere ihtiyacı vardır ve Kae-in'in evinde kalabilmek için gay olduğunun sanılmasına göz yumar. İkili, ev arkadaşı olduktan sonra birbirlerine destek olmaya başlar ve aralarında romantik bir ilişki başlar.

7. Chief Kim (Kim Gwajang) (2017)

chief kim

Chief Kim IMDb Puanı: 8.0

2017 yapımı komik Güney Kore dizisi 20 bölümden oluşuyor. 

İngilizce'ye Good Manager olarak çevrilen Kore komedi dizisi, 2017 yılının en eğlenceli dizilerinden biri olarak adlandırılıyor. 

Chief Kim Konusu: Kim Sung-ryong (Namkoong Min), kendi zimmetine para aktarmak amacıyla Şef olarak işe girdiği TQ Grup isimli şirkette, zamanla haksızlıklara göz yumamadığını fark etmesi ve çalışanların gözünde bir kahramana dönüşmesi komik bir dille anlatılıyor.

8. My Lovely Sam-Soon (Nae ireumeun Kim Sam-soon) (2005)

my lovely sam soon

My Lovely Sam-Soon IMDb Puanı: 8.2

Oldukça komik olan Güney Kore dizisi My Lovely Sam-Soon 2005 yılında 16 bölüm olarak yayınlanmıştır. 

2007 yapımı Kore romantik komedi dizisi Coffee Prince'e benzemektedir. Ji Soo-hyun'un aynı isimli romanından televizyona uyarlanmış bir dizidir. Gelmiş geçmiş en yüksek reytingi almış Kore dramalarından biridir.

Ünlü Amerikan film serisi Bridget Jones'un Günlüğü'nün Kore versiyonudur.

My Lovely Sam-Soon Konusu: Kim Sam-soon (Kim Sun-a) kilosundan ve eski moda olan isminden şikayetçi, 30 yaşına yaklaşmış bir kadındır. Çok yetenekli bir pastacı olan Kim Sam-soon, Yılbaşı arefesinde işini kaybeder ve sevgilisi (Lee Kyu-han) tarafından terk edilir. Hyun Jin-heon (Hyun Bin), Sam-soon'un pastacılığa olan yeteneğini keşfeder ve ona Bon Apetit ismindeki Fransız restaurantında iş teklif eder. İkilinin arasında komik ve romantik bir aşk başlayacaktır.

9. Fight for My Way (Ssam, Maiwei) (2017)

fight for my way

Fight for My Way IMDb Puanı: 8.2

Oldukça tatlı ve komik bir Kore dizisi olan Fight for My Way 16 bölümden oluşuyor. 

2017 yapımı Güney Kore dizisi sosyal medyada da oldukça meşhur bir ifade olan "Hayaller/Hayatlar" temasını işliyor. 

Fight for My Way Konusu: Hayallerinizden asla vazgeçmemeniz gerektiğini öğütleyen konusuyla oldukça sıcak bir hikaye işleyen Güney Kore dizisi, Choi Ae-ra (Kim Ji-won as ) adındaki sunucu olmak istese de bir alışveriş merkezinin danışma masasında iş bulan bir kadınla; Ko Dong-man (Park Seo-joon) adındaki uzun yıllar tekvando yapmış olsa da masa başı bir işe mahkum olan bir adamın aşkını komik ve sıcak bir dille anlatıyor.

10. Oh My Venus (O Ma-i Bi-neo-seu) (2015-2016)

oh my venus

Oh My Venus IMDb Puanı: 7.9

1 sezondan oluşan Kore komedi dizisi Oh My Venus, 16 bölümden oluşuyor.

Sevilen Güney Kore dizisi Netflix üzerinden de izlenebilir.

Oh My Venus Konusu: Kim Young-Ho (So Ji-Sub) çocukluk travmalarıyla başa çıkmaya çalışan bir antrenördür. Kang Joo-Eun (Shin Min-A)'se fazla kilolarından şikayetçi ve 15 yıllık sevgilisi tarafından terk edilmiş bir kadındır. İkilinin yolları kesişecek ve aralarında bir aşk filizlenecektir. 

 

Kore dizileriyle ilgili diğer güncel listelerimize aşağıdan ulaşabilirsiniz:

En Güncel Tarihi Kore Dizisi Önerileri

Okul Konulu Kore Dizisi Önerileri

Keyifle İzleyeceğiniz En Yeni Kore Dizileri