Hoşgeldiniz!

Keyifle İzleyeceğiniz En Yeni Kore Dizileri

Kore dizilerinin ve K-Pop kültürünün bir tutku haline geldiği günümüzde, birçok insan en iyi ve en yeni Kore dizilerini bulma arayışında.

Biz de sizin bu merakınızı gidermek adına, Kore dizi sektörünün yepyeni ve aynı zamanda başarılı örneklerini bir listede topladık. İşte karşınızda 2018-2019 yılları arasında yayınlanmış veya yayınlanacak olan en yeni Kore dizileri!

1. What’s Wrong with Secretary Kim (2018)

whats wrong with secretary kim

What’s Wrong with Secretary Kim IMDb Puanı: 8.2

Oyuncular: Park Seo-joon, Park Min-young

Tür: Komedi, Gizem, Romantik

What’s Wrong with Secretary Kim Konusu: Jung Kyung-yoon tarafından yazılmış aynı adlı romandan uyarlanan dizi, tüm zamanların en çok ses getiren Kore dizileri arasında yer almaktadır. 2018 yılının en iyi Kore dizilerinden olan What’s Wrong with Secretary Kim, yine 2018 yılında en çok izlenen Kore dizilerinden biri olmuştur ve toplam 16 bölümden oluşmaktadır.

Romantik komedi Kore dizileri içinde en iyiler arasında olan dizide, büyük bir firmanın narsist başkan yardımcısı Lee Young-joon (Park Seo-Joon) ve onun başarılı sekreteri Kim Mi-So’nun (Park Min-Young) hikayesi anlatılmaktadır. Yakışıklı ve oldukça zeki biri olan Lee Young-joon, kibirli ve bencil  kişiliğinden dolayı birlikte çalışması oldukça zor bir insandır. 9 yıldır Lee Young-joon’un sekreterliğini yapmakta olan Kim Mi-So ise, işinde oldukça başarılıdır ve bu yönüyle patronunun beğenisini toplamaktadır. Bir gün, Kim Mi-So’nun işinden istifa etmesi ile her şey değişmeye başlayacaktır. 

2. Are You Human? (2018)

are you human

Are You Human? IMDb Puanı: 8.2

Oyuncular: Seo Kang-jun, Gong Seung-yeon, Kim Sung-ryung

Tür: Romantik, Bilim Kurgu

Are You Human Konusu: 2018 yılının en çok izlenen Kore dizilerinden biri olan Are You Human?, sürükleyici konusuyla izleyenlerin beğenisini kazanmayı başaran en yeni Kore dizileri arasında yer almakta. Sevilen Kore draması toplamda 36 bölümden oluşuyor.

Büyük bir şirketin sahibi olan ailenin oğlu Nam Shin (Seo Kang-Jun), talihsiz bir kaza sonucu komaya girer. Yapay zeka üzerinde çalışmalar yapan genç adamın annesi Oh Ro-ra (Kim Sung-ryung) da, bu olayın üzerine oğluna tıpa tıp benzeyen Nam Shin III isimli bir android yaratır. Kang So-bong (Gong Seung-Yeon) isimli bir korumaya sahip olan android, Nam Shin’in yerini almaya başlar.

3. My Secret Terius (2018)

my secret terrius

My Secret Terrius IMDb Puanı: 7.1

Oyuncular: Jung In-sun,  So Ji-seob, Ho Joon-Son

Tür: Komedi, Dram, Romantik, Gizem

My Secret Terrius Konusu: 2018 yapımı Güney Kore dizilerinden biri olan My Secret Terius, sürükleyici ve gizemli konusu ile izleyenleri ekrana kilitleyen cinsten bir yapım. 2018’in Eylül ayında yayınlanmaya başlayan dizi, yine 2018 yılında, 32 bölüm yayınlandıktan sonra tamamlanmıştır.

Esrarengiz bir şekilde eşini kaybeden Go Ae-rin (Jung In-sun), eşinin ölümünün ardındaki gizemi araştırmak istemektedir. Go Ae-rin’in komşusu ve kimliğini gizlemekte olan Terius lakaplı eski ajan Kim Bon (So Ji-seob) da, yıllar önce gizemli bir olaya karışmış ve sevdiği kadını kaybetmiştir. İkilinin başlarından geçen bu trajik olayları araştırdıkları sırada, yolları kesişir. Jin Young-tae (Ho Joon-Son) adlı eski bir dolandırıcı, bu iki insanın kaderini değiştiren talihsiz olayların perde arkasını aydınlatacak anahtara sahiptir.

4. 100 Days My Prince (2018)

100 days my prince

100 Days My Prince IMDb Puanı: 7.5

Oyuncular: Do Kyung-soo, Nam Ji-hyun

Tür: Romantik, Komedi, Tarih

100 Days My Prince Konusu: Güney Kore dizi sektörünün en iyi tarih konulu dizilerinden biri olan 100 Days My Prince, 2018 yapımı en iyi Kore dizileri arasında yer almaktadır. Kore dizilerinin en yeni örneklerinden biri olan 100 Days My Prince, büyük başarılara imza atarak, dünya çapında ses getirmiştir. Sevilen tarihi Kore dizisi, 16 bölüm sürmüştür.

Lee Yul (Do Kyung-soo), evlenmeyi düşündüğü genç kadın Yoon Yi-seo’nun (Nam Ji-hyun) tahtın sahibi olan babasının halkına düzenlemekte olduğu bir saldırıda öldürüldüğünü düşünmektedir. Ölmüş olduğunu düşünmesine rağmen genç kadına derin bir aşk besleyen Lee Yul, başka bir kadınla evlenme düşüncesine katlanamamaktadır. Bir gün çıkmış olduğu bir yolculuk sırasında pusuya düşürülen genç varis, hayatta kalmak için verdiği mücadele sırasında başını çarpar ve hafızasını kaybeder. Kim olduğunu ve nereden geldiğini hatırlamayan genç adam, 100 gün boyunca farklı bir isim ve kişilik ile etrafta dolaşmaya başlar. Bu süreçte tanıştığı Yeon Hong-shim ise, aslında ona hiç yabancı olmayan bir genç kadındır.

5. My ID Is Gangnam Beauty (2018)

my id is gangnam

My ID Is Gangnam Beauty IMDb Puanı: 7.8

Oyuncular: Im Soo-hyang, Cha Eun-woo

Tür: Romantik, Komedi

My ID Is Gangnam Beauty Konusu: 2018 yapımı Güney Kore dizilerinden biri olan My ID Is Gangnam Beauty, tüm zamanların en iyi Kore dizileri arasında yer almakta. Eğlenceli konusu ve başarılı oyuncularıyla beğeni kazanan dizi, romantik komedi alanında da 2018 yılının en iyi Kore dizileri arasında yer alıyor.

Üniversiteye yeni başlamış olan Kang Mi-rae (Im Soo-hyang), kendisine çirkin denerek zorbalığa uğradığı için özgüven sorunu yaşayan genç bir kadındır. Bu zorbalığa daha fazla dayanamayan Kang Mi-rae, estetik ameliyat olmaya karar verir. Ancak insanlar bu sefer de genç kadının geçirmiş olduğu operasyonlardan dolayı kendisiyle alay etmektedirler. Genç kadın ile aynı üniversiteye giden Do Kyung-seok (Cha Eun-woo) ise, içinde bulunduğu topluluğun aksine insanları dış görünüşlerine göre yargılamayı hoş karşılamamaktadır. Do Kyung-seok ile yolları kesişen Kang Mi-rae, yaşadığı zorlukları geride bırakmaya ve özgüven kazanmaya başlayacaktır.

6. Welcome to Waikiki (2018)

welcome to waikiki

Welcome to Waikiki IMDb Puanı: 8.2

Oyuncular: Kim Jung-hyun, Lee Yi-kyung, Son Seung-won

Tür: Gençlik, Komedi, Dram

Welcome to Waikiki Konusu: En yeni Kore dizilerinden biri olan Welcome to Waikiki, gençlik-komedi türündeki 2018 yapımı Kore dizilerinin başında yer alıyor. Üç gencin maceralarını anlatan bu çok sevilen dizinin, 2019’un Mart ayında 2. sezonu ile ekranlara geri dönmesi planlanıyor.

Kang Dong-goo (Kim Jung-hyun), ünlü bir film yönetmeni olmanın hayalini kurmaktadır ancak sahip olduğu şanssızlık yüzünden hayaline karşı şüpheci yaklaşmaktadır. Cheon Joon-ki'yse (Lee Yi-kyung), ünlü bir oyuncu olan babasının izinden gidip tanınmış bir aktör olmak istemektedir ancak bu zamana kadar sadece küçük rollerde oynayabilmiştir. Bong Doo-sik ise Seul’e ünlü bir senarist olma rüyasını gerçekleştirebilmek için gelmiş genç bir adamdır. İşleri istedikleri gibi gitmeyen bu üç genç, Waikiki adlı, batmak üzere olan bir misafirhane işletmektedir. Bir gün misafirhaneye gelen gizemli bir anne ve bebeği, işlerin daha da karışmasına sebep olur.

7. Memories of the Alhambra (2018)

memories of the alhambra

Memories of the Alhambra IMDb Puanı: 8.1

Oyuncular: Park Shin-hye, Hyun Bin, Park Chan-yeol

Tür: Dram, Fantastik, Bilim Kurgu, Romantik

Memories of the Alhambra Konusu: En yeni Kore dizilerinden biri olan ve gelmiş geçmiş en iyi Kore dizilerinden biri olduğu kabul edilen Memories of the Alhambra, birçok türü içinde barındırmasıyla, farklı türlerin tutkunlarını bir araya toplamayı başarmış. Hâlâ devam etmekte olan dizi, dünya çapında Netflix tarafından yayınlanıyor.

Dizi, İspanya’da bulunun Alhambra adlı bir sarayda geçiyor. Orta Çağ Savaşları ile ilgili bir artırılmış gerçeklik oyunu hakkında bir e-posta aldıktan sonra, bir yatırım firmasının CEO’su olan You Jin-woo (Hyun Bin), oyunun yaratıcısı Jung Se-joo (Park Chan-yeol) ile tanışmak üzere İspanya’ya gitmeye karar verir. Fakat Jung Se-joo kayıptır ve Jin-woo kayıp adamın kız kardeşi olan Jung He-joo (Park Shin-hye) ile tanışır. İkili esrarengiz olaylara karışır ve gerçek dünya ile Se-joo’nun yarattığı sanal dünyanın sınırları silikleşmeye başlar.

8. The Hymn of Death (2018)

the hymn of death

Hymn of Death IMDb Puanı: 6.5

Oyuncular: Lee Jong-suk, Shin Hye-sun

Tür: Tarih, Romantik, Dram

Hymn of Death Konusu: Gerçek bir olaydan esinlenen ve 1991 yapımı Death Song adlı filmden uyarlanan Hymn of Death, 2018’de yayınlanmaya başlayan bir Kore mini dizisidir. 6 bölümden oluşan Hymn of Death, Netflix’te yayınlanan, en yeni Kore dizileri arasında.

Kore’nin Japon işgali altında olduğu dönemlerde tiyatro yazarlığı yapmakta olan Kim Woo-jin (Lee Jong-suk), evli ve çocuk sahibi bir adam olmasına rağmen, ilk Koreli Soprano olan ses sanatçısı Yun Sim-deok’a aşık olur. Kore’nin ilk pop şarkıcısı Yun Sim-deok ve Kim Woo-jin, trajik bir aşk hikayesinin baş kahramanları olurlar.

9. The Crowned Clown (2019)

the crowned clown

The Crowned Clown IMDb Puanı: 8.7

Oyuncular: Yeo Jin-goo, Lee Se-young

Tür: Dram, Tarih, Romantik

The Crowned Clown Konusu: 2012 yapımı Masquerade isimli filmin uyarlaması olan The Crowned Clown, en yeni Kore dizileri arasında yer alıyor. Hâlâ devam etmekte olan dizi, izleyenlerin beğenisini kazanarak IMDb’de yüksek bir puana sahip olmayı ve en iyi yeni Kore dizileri arasında adını en üst sıralara taşımayı başarmışa benziyor.

Joseon krallığı, ayaklanmalar ve kralın yetersizliği yüzünden bir kaosun ortasındadır. Kralın idam edilmesinin önüne geçilmesi adına, Ha-seon (Yeo jin-goo) isimli, krala tıpa tıp benzeyen bir soytarının kralın yerini alması sağlanır. Kimliğinin ortaya çıkmasından çekinen Ha-seon, ne pahasına olursa olsun bu sırrı korumak zorundadır ama genç adam beklemediği bir şeyle karşılaşır: Kraliçe You So-woon’a (Lee Se-young) aşık olmuştur.

10. Best Chicken (2019)

best chicken

Oyuncular: Kim So-hye, Park Sun-ho, Joo Woo-jae

Tür: Romantik, Komedi

Best Chicken Konusu: Kore dizilerinin en yeni örneklerinden biri olan Best Chicken, izleyenleri eğlenceli bir yolculuğa çıkaracağa benziyor. Hâlâ devam etmekte olan Kore dizisi, özellikle romantik komedi tutkunlarının kesinlikle izlemesi gereken dizilerden bir tanesi.

Seo Bo-A, webtoon yazarı olmayı düşleyen genç bir kızdır ancak bu hayalini gerçekleştirmekte zorlanmaktadır. Büyükbabasının sahibi olduğu bir hamamı işleten genç kız, yine bu hamamın ikinci katında yaşamaktadır. Üç yakın arkadaşı dışında kimse ile arasında bağ kuramayan Bo-A için hamam, kendisini toplumdan uzak tutmak için adeta biçilmiş kaftandır. Büyük bir firmada çalışan Park Choi-go (Park Sun-ho) ise, hayalindeki tavuk restoranını açabilmek için işinden ayrılmıştır. Bo-A’nın büyükbabasının sahibi olduğu hamama da bakan genç adam mekanı çok beğenir ve hamamı kiralamaya karar verir. 

11. BONUS / Item (2019)

item

Oyuncular: Ju Ji-hoon, Jin Se-yeon

Tür: Gizem, Fantastik, Dram

Item Konusu: Aynı adlı webtoon (İnternet üzerinden yayınlanan çizgi roman) serisinden uyarlanan Item, listemizin en yeni Kore dizisi. 2019'un Şubat ayında yayınlanmaya başlaması planlanan, heyecanla beklenen Kore dizisi, taptaze ve gizem dolu konusu ile izleyenleri kendisine bağlayacak gibi. Bizden söylemesi!

Kang Gon (Ju Ji-hoon), adaletli bir savcıdır. Çok sevdiği yeğenini kurtarmak isteyen Kang Gon, kendisini esrarengiz ve doğaüstü olayların içinde bulur. Özel güçler kazandıran eşyaların gizemini araştırmaya başlayan adama, Shin So-young (Jin Se-yeon) adında bir kadın yardımcı olmaya başlar.

 

Kore dizileriyle ilgili diğer listelerimizeyse aşağıdan göz atabilirsiniz:

Romantik Kore Dizileri Arasından Güldürmeyi de Başaranlar

En Güzel Mini Kore Dizileri

Okul Konulu Kore Dizisi Önerileri

En Komik Kore Dizileri