Hoşgeldiniz!

Okul Konulu Kore Dizisi Önerileri

Gerçek hayattan kopup kafayı boşaltmak isteyenlere eğlenceli seçenekler sunan Kore dizilerinden okul konulu olanları derledik. 

Zaten öğrenci olanların okul aşkını arttıracak, okulu bitirmiş olanlarınsa öğrencilik yıllarını özlemesine sebep olacak bu okul konulu, birbirinden renkli 20 Kore dizisinden birini seçin, beğenin, izleyin! İşte size okul konulu Kore dizisi önerileri!

1. To The Beautiful You (IMDb Puanı: 7.3)

to the beautiful you

2012 yapımı 16 bölümlük bu okul konulu Kore dizisinde Sulli Choi, Kwang-Hee Hwang ve Ji-won Kim başrolleri paylaşan isimler. Dizi Amerika'da yaşayan Koreli kız Goo Joo Hee'nin bir gün televizyonda atletizm yarışması izlerken gördüğü Kang Tae Joon'a aşık olmasını ve onu idolü olarak alışını anlatıyor.

2. Dream High (IMDb Puanı: 7.8)

dream high

Bu 2011 yapımı 16 bölümlük Kore dizisinde başrolleri Kim Soo Hyun, Bae Suzy, Ok Taecyeon ve Ham Eun Jung paylaşıyolar. Gerçekçi bir okul dizisi olan Dream High, Kore'deki bir sanat okulunun iç yüzünü ve öğrencilerin ilişkilerini anlatıyor.

3. School 2017 (IMDb Puanı: 7.8)

school 2017

 Mi-ryeong Cho,  Eung-soo Kim ve  Hee-jung Kim'in başrolde oldukları 2017 yapımı School 2017 dizisi, 18 yaşında okullarındaki ayrımcılıkla savaşan öğrencileri konu alıyor.

4. Who Are You: School 2015 (IMDb Puanı: 7.8)

who are you, school 2015

Sam Hammington, Mi-seon Jeon ve So-hyun Kim'in başrollerinde olduğu 2015 yapımı 16 bölümlük Kore dizisinin konusu şöyle: Bir okul gezisinde ilk kez ikiziyle tanışan Go Eun-Byul, zor durumda olan ikizinin hayatını kurtarmak için onunla yer değiştirir. Şimdi ikisi de herkese yalan söylemek ve birbirlerinin hayatını yaşamak zorundadırlar.

5. Monstar (IMDb Puanı: 7.3)

monstar

2013 yapımı bu okulda geçen Kore dizisindeyse psikolojik olarak derin yaraları olan öğrencilerin müziğin gücüyle iyileşmeleri anlatılıyor. Başrollerde Joon-hyung Yong, Yeon-Soo Ha ve Ha-Neul Kang başrollerde.

6. Sassy, Go Go (IMDb Puanı: 7.6)

sassy go go

2015 yapımı 12 bölümlük bu okul konulu Kore dizisindeyse, sert bir eğitim sisteminin uygulandığı, hırslı öğrencilerle dolu bir okuldaki bir grup gencin aşk ve arkadaşlık ilişkilerine sarılmaları anlatılıyor. Başrollerde Han-Yeon Cha, Soo-bin Chae ve Eun-ji Jung yer alıyor.

7. High School: Love On (IMDb Puanı: 7.3)

high school love on

20 bölümden oluşan bu 2014 yapımı Kore dizisinde fantastik bir hikaye anlatılıyor. Bir melek bir okul öğrencisinin hayatını kurtarınca insana dönüşür ve öğrenci gibi okula gitmeye başlar. Başrollerde Su-rin Choi, Yeon Woo Jo ve Lee Joo-Shil var.

8. Boys Over Flowers (IMDb Puanı: 8.2)

boys over flowers

Koo Hye Sun, Lee Min Ho, Kim Hyung Joong, Kim Bum ve Kim Joon'un başrolleri paylaştığı 2009 yapımı ve 24 bölüm süren bu okul dizisinin konusuysa şöyle: Geum Jan Di isimli fakir bir kız Kore'nin en ünlü özel okuluna girmeye burs alarak hak kazanır ve buradaki F4 (Çiçek Dörtlü) arkadaş grubuna dahil olur.

9. Playful Kiss (IMDb Puanı: 7.3)

playful kiss

Kim Hyun Joong, Jung So Min, Lee Tae Sung, Lee Si Young ve Jung Hye Young'un başrollerde olduğu 2010 yapımı 20 bölümlük okul dizisinin konusu şöyle: Oh Ha Ni Baek, okulundaki Seung Jo'ya aşık olur fakat aşkına karşılık bulamaz. Ha Ni'nin evi çöker ve babasıyla birlikte babasının bir arkadaşında kalmaya başlarlar. Taşındıkları ev, Seung Jo'nun babasınındır. Okul konulu romantik komedi türündeki Kore dizisini çok seveceksiniz!

10. You’ve Fallen for Me (IMDb Puanı: 7.4)

youve fallen for me

2011 yapımı 15 bölümlük bu okul dizisinde, üniversitede çağdaş müzik eğitimi alan ve "The Stupid" isimli grupta çalan ve söyleyen Lee Shin'in müziğe olan tutkusunu hayatla ilgili başka hiçbir şeye karşı hissetmemesi anlatılıyor. Başrollerde Yong-hwa Jung, Shin-hye Park, Chang-ui Song var.

11. Shut Up: Flower Boy Band (IMDb Puanı: 8.1)

shut up flower boy band

16 bölümlük bu okul dizisindeyse yakışıklı ve özgür ruhlu bir grup erkeğin müzik tutkusu, aşkları ve arkadaşlıkları konu ediliyor. 2012 yapımı Shut Up: Flower Boy Band dizisinin başrollerindeyse Jun Sung, Ui-chul Jung, Bo-ah Jo gibi isimler yer alıyor.

12. Hello My Teacher (IMDb Puanı: 7.3)

hello my teacher

2005 yapımı 16 bölümlük okul dizisinde 25 yaşında ve öğretmen olmak isteyen Na Bori'nin hikayesi anlatılıyor. Başrollerde  Yoo Gong ve Hyo-jin Kong var.

13. Angry Mom (IMDb Puanı: 7.7)

angry mom

2015 yapımı Kore dizisi 16 bölüm sürdü. Bu okul draması, lisede sert kız olarak tanınan ve şimdi bir anne olmuş olan Jo-Gang-ja'nın hikayesini merkezine alıyor. Kızı Ah-ran okulda zorbalığa maruz kalınca Gang-ja devreye girmeye karar veriyor. Başrollerde Hee-seon Kim, Yoo-Jeong Kim ve Hyun-Woo Ji var.

14. Orange Mermalade (IMDb Puanı: 6.6)

orange mermalade

Bu 2015 yapımı 12 bölümlük Kore dizisindeyse Jae-Min isimli popüler bir lise öğrencisi, yeni gelen öğrenci Ma-Ri'ye aşık olur. Ancak Jae-Min'in henüz bilmediği bir gerçek vardır, Ma-Ri bir vampirdir. Başrollerde Seol-Hyun Kim, Jin-gu Yeo ve Won Hee Lee var.

15. Reply 1994 (IMDb Puanı: 8.0)

reply 1994

Reply 1994, 90'ların Seul'ünde geçen bir gençlik draması. 2013 yapımı Kore dizisi 21 bölümden oluşuyor ve başrollerinde Seul-gi Kim, Joo-yeon Lee ve Jae-kyung Kim var.

16. Reply 1997 (IMDb Puanı: 8.4)

reply 1997

Sun Ah, Ji-won Eun ve Hoya'nın başrolleri paylaştığı 2012 yapımı, 16 bölümden oluşan bu okul konulu Kore dizisinde, K-pop'un filizlenmeye başladığı 1990'ların eğlenceli gençliği anlatılıyor.

17. Mackerel Run (IMDb Puanı: 7.0)

mackerel run

Se-in Kwon, Byung-joon Lee ve Min-ho Lee gibi isimlerin yer aldığı 2007 yapımı bu mini Kore dramasında, liseli gençlerin büyük hayalleri ve neşe dolu okul hayatları konu alınmış. 

18. Heirs (IMDb Puanı: 7.6)

heirs

Min-ho Lee, Shin-hye Park ve Woo-bin Kim gibi isimlerin başrolleri paylaştığı 2013 yapımı dizide, ailelerinin işlerini devralacak bir grup elit lise öğrencisinin hayatı anlatılıyor. Bu diziye Gossip Girl'ün Kore versiyonu da denebilir. Tek sezondan oluşan bu okul konulu Kore dizisi, 20 bölüm sürmüş.

 

Kore dizileriyle ilgili diğer listelerimize buradan buyurun:

Keyifle İzleyeceğiniz En Yeni Kore Dizileri

En Güzel Mini Kore Dizileri

Romantik Kore Dizileri Arasından Güldürmeyi de Başaranlar

En Komik Kore Dizileri