Hoşgeldiniz!

Netflix Kore Filmleri

Popüler içerik platformu Netflix'te yayınlanan Kore filmlerini sizler için derledik. Haydi, Netflix'te izlenebilecek en iyi Kore filmlerini sıraladığımız listemize buyurun!

1. Okja (2017)

okja

Okja IMDb Puanı: 7.3

Okja Konusu: Tilda Swinton, Jake Gyllenhaal gibi ünlü oyuncuların da kadrosunda yer aldığı ABD yapımı Kore filmi Okja, Netflix'in orijinal yapımlarından biri. Film, Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye Ödülü için yarışan ilk Netflix filmi olma özelliğini de taşıyor. 

Gıda endüstrisinin acımasız yüzünü başarılı efektlerle gözler önüne seren film, süper domuz Okja ve onun bakıcısı Mija'nın içinizi ısıtacak hikayesini merkezine alıyor. Bilimsel etik, gıda aktivizmi ve kurumsal gıda endüstrisinin aç gözlülüğü arasında kalan iki dost, bu acımasız düzene meydan okuyacaklardır. 

2. Steel Rain (2017)

steel rain

Steel Rain IMDb Puanı: 7.1

Steel Rain Konusu: 2017 yapımı Netflix Kore filmi Steel Rain, aksiyonu bol bir yapım. Woo-seok Yang'ın yazıp yönettiği film, Kore'deki askeri darbe sırasında Kore Savaşı'nı önlemek için işbirliği yapan Güney Koreli bir devlet görevlisi ve istihbarat bürosunda çalışan, Kuzey Koreli eski bir ajanın hikayesini merkezine alıyor. 

Filmin başrollerindeyse, Woo-sung Jung, Do-won Kwak ve Eui-sung Kim gibi isimler yer alıyor.

3. Forgotten (2017)

forgotten

Forgotten IMDb Puanı: 7.3

Forgotten Konusu: Güney Kore yapımı Netflix filmi Forgotten, gizem ve gerilim türünde bir yapım. Netflix'te mutlaka izlenmesi gereken Kore filmlerinden biri olan Forgotten, 19 gün boyunca tutsak tutulan ve hafızasını kaybeden abisini 19 günün sonunda bıraktığı gibi bulamayan bir kardeşin intikam mücadelesini konu alıyor. 

Filmin başrollerindeyse Ha-Neul Kang, Mu-Yeol Kim ve Seong-kun Mun yer alıyor.

4. Oldboy (2003)

oldboy

Oldboy IMDb Puanı: 8.4

Oldboy Konusu: Türkçe'ye İhtiyar Delikanlı olarak çevrilen kült Kore filmi Oldeuboi'un yönetmeni Park Chan-wook. Netflix'te izleyebileceğiniz Kore filmlerinden biri olan Oldboy, gizem ve dram türünde bir başyapıt. Sinema tarihinin gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden biri olarak nitelenen ve intikam duygusunu merkezine alan film, 2004 yılında Cannes Film Festivali'nde Grand Prix ödülünü kazanmıştır. 

Filmin, 2014 yılında ünlü yönetmen Spike Lee tarafından bir yeniden çevrimi çekilse de aynı isimli bu film, orijinalinin hasılatını geçememiştir. 

On beş yıl boyunca tutsak tutulan bir adamın, kendisini kaçıran kişiyi bulmaya çalışmasının anlatıldığı Kore filminin başrollerindeyse Min-sik Choi, Ji-tae Yu ve Hye-jeong Kang  yer alıyor.

5. The Host (2006)

the host

The Host IMDb Puanı: 7.0

The Host Konusu: Orijinal ismi Gwoemul olan ve Netflix'te izlenebilecek Kore filmlerinden biri olan gerilim dolu filmin yönetmeni "Memories of Murder" ve "Mother" gibi filmleriyle tanıdığımız Koreli yönetmen Joon-ho Bong. 

Senelerce nehir sularına karıştırılan kimyasal bir bileşen olan Formaldehit yüzünden, nehirdeki canlı türleri mutasyona uğrar ve birer yaratığa dönüşürler. Yaratıklardan biri, bir gün Hyun-seo adındaki küçük kızı yakalar ve dört kişiden oluşan ailesi, onu kurtarmak için büyük bir çaba gösterir. 

6. Battle Ground 625 (2005)

battle ground 625

Battle Ground 625 IMDb Puanı: 7.7

Battle Ground 625 Konusu: 2005 yapımı Kore komedi filmi Battle Ground 625'in yönetmeni Kwang-Hyun Park. 2006 Oscar Ödülleri'nde "Yabancı Dilde En İyi Film" kategorisinde Kore'nin adayı olan film, Kore Savaşı'nda savaştan bihaber insanlarla dolu bir köye sığınan hem Kuzey Koreli hem Güney Koreliler'den oluşan bir grubun komik hikayesini konu alıyor. 

Netflix Kore filminin başrollerindeyse Jae-yeong Jeong, Ha-kyun Shin ve Hye-jeong Kang yer alıyor.

7. Along with the Gods: The Two Worlds (2017)

along with the gods the two worlds

Along with the Gods The Two Worlds IMDb Puanı: 7.3

Along with the Gods The Two Worlds Konusu: Fantastik bir Kore filmi olan Along with the Gods: The Two Worlds, Netflix üzerinden izleyebileceğiniz en keyifli Kore yapımlarından bir tanesi. Bir kerede çekilse de iki parça halinde vizyona giren filmin ikincisi Along with the Gods: The Last 49 Days de Netflix üzerinden izlenebilir. Bu Kore filmi aynı zamanda, gelmiş geçmiş en çok izlenen ikinci Güney Kore filmi. 

Filmde, ölen bir savaşçıya eşlik etmekle görevli olan üç ölüm meleğinin kendilerine hakim olamayıp yapmamaları gereken bir şeyi yaparak insanların kararlarına müdahil olması sonucunda gelişen olaylar konu alınıyor. 

Filmin başrollerinde Ha Jung-woo, Cha Tae-hyun, Ju Ji-hoon ve Kim Hyang-gi yer alıyor.

8. A Barefoot Dream (2010)

a barefoot dream

A Barefoot Dream IMDb Puanı: 7.0

A Barefoot Dream Konusu: Japon-Güney Kore ortak yapımı olan dram filmi A Barefoot Dream Netflix keyfinizi artıracak bir başka Kore filmi. 2011 Oscar Ödülleri'nde Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday adayı olan Barefoot Dream'in yönetmeniyse Kim Tae-kyun.

Koreli emekli futbolcu Kim Shin-hwan'ın gerçek hikayesinden beyaz perdeye uyarlanan filmde, Shin-hwan iş hayatındaki başarısızlığından sonra Doğu Timur'a gelerek genç oyunculardan kurulacak bir futbol takımı kurmaya karar verir. Takımıyla beraber büyük başarılara imza atarlar ve ülke çapında "Hiddink of Korea" olarak anılmaya başlarlar. 

9. Marathon (2005)

marathon

Marathon IMDb Puanı: 7.8

Marathon Konusu: Başrollerinde Cho Seung-woo ve Kim Mi-sook'un yer aldığı Netflix'in Güney Kore filmi Marathon, otistik bir maraton yarışçısı olan Bae Hyeong-jin'in gerçek hikayesinden beyaz perdeye uyarlanmış.

Cho-won annesiyle birlikte yaşayan, iletişimde zorlanan bir otizm hastasıdır ve sadece zebraları gözlemleyerek ve sevdiği bir çikolatalı tartı yiyerek teselli bulabilmektedir. Çocukluğundan beri koşuya yeteneği vardır. Annesinin yardımıyla yaşadığı zorluklara göğüs gererek önemli maratonlara katılacak ve ilham veren bir hikayeye imza atacaktır. 

10. Seoul Searching (2015)

seoul searching

Seoul Searching IMDb Puanı: 7.1

Seoul Searching Konusu: Dram ve komedi türünde, Çin-Güney Kore yapımı bir  gençlik filmi olan Seoul Searching,  Sundance Film Festivali de dahil birçok uluslararası festivalde resmi seçkide gösterildi. 

Netflix'te izleyebileceğiniz Kore gençlik filmi, 1986'da Seul'deki bir gençlik kampında geçiyor. Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan bir grup Koreli genç, aileleri tarafından Kore kültürünü öğrenmeleri için bir yaz kampına gönderilirler. Fakat gençlerin faydalı bir şey öğrenmeye niyetleri yoktur. 

Filmin başrollerindeyse Justin Chon, Jessika Van ve In-Pyo Cha gibi genç isimler yer alıyor.  

11. How to Steal a Dog (2014)

how to steal a dog

How to Steal a Dog IMDb Puanı: 7.0

How to Steal a Dog Konusu: Sung-ho Kim tarafından yazılıp yönetilen Güney Kore yapımı dram ve suç filmi How to Steal a Dog, babasının borçları yüzünden bir evi bile olmayan 10 yaşındaki Jo-sin'in bir ev satın alabilmek için yaptığı şeytani planı konu alıyor. 

Jo-sin, ailesini içinde bulundukları zor şartlardan kurtarmak için bir plan yapar. Annesinin çalıştığı restoranın sahibi olan yaşlı kadının köpeği Wolly'yi çalmak için yakın arkadaşı ve bir evsizle işbirliği yapar. Yaşlı kadının köpeğini çalacak böylece köpeği bulmak isteyen kadına köpeği götürecek ve kadının ödül olarak belirlediği parayı alabileceklerdir. Fakat hiçbir şey planladıkları gibi gitmez.

12. J.S.A.: Joint Security Area (2000)

joint security area

Joint Security Area IMDb Puanı: 7.8

Joint Security Area Konusu: Netflix'te izleyebileceğiniz bir başka başarılı Güney Kore filmiyse gizem ve gerilim türündeki Joint Security Area. Yönetmenliğini Park Chan-wook'un yaptığı film, Kore film tarihinin en büyük hasılatını yapmış filmlerinden biridir. Blue Dragon ve Grand Bell Ödülleri'nde En İyi Film ödüllerini kazanmıştır. 

Savaş yıllarının yarattığı psikolojiyi ve karşı cephelerde savaşan erlerin kurduğu dostluğu konu alan film, sıcak savaş sırasında öldürülen Kuzey Koreli bir erin failini bulmaya çalışan bir grup Güney Koreli'nin hikayesine odaklanıyor. 

Aynı zamanda en iyi Kore filmlerinden biri olan Joint Security Area'nın oyuncuları arasında Yeong-ae Lee, Byung-Hun Lee ve Kang-ho Song yer alıyor.

Netflix filmleriyle ilgili olan popüler listelerimiz de ilginizi çekebilir:

İzlemeyi Heyecanla Beklediğimiz 2019 Netflix Filmleri

Ayrıca, Kore filmleriyle ilgili olan popüler listelerimizi de sevebilirsiniz: 

En İyi Güney Kore Filmleri

En İyi Kore Aşk Filmleri

2017, 2018 ve 2019 Yapımı En Yeni Kore Filmleri