Hoşgeldiniz!

Timelapse Videoları

En Güzel Timelapse Çekimleri

Sağanak Yağışın Timelapse Görüntüler ile Muhteşem Güzelliği 00:37
Sağanak Yağışın Timelapse Görüntüler ile Muhteşem Güzelliği Phoenix üzerinde dolaşan bulutların sağanak şeklinde bıraktığı yağmur Harbor Uluslararası Havaalanı'dan böyle kaydedildi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Ankara'ya Bakışınızı Değiştirecek Harika Bir Timelapse 01:48
Ankara'ya Bakışınızı Değiştirecek Harika Bir Timelapse Ahmet Yasir Karakaş'ın gözünden Ankara'ya bir de bu şekilde bakmaya ne dersiniz? Yaklaşık 3 yıl süren bu proje tamamen gece çekimlerinden ve 7000'den fazla fotoğraftan oluşuyor. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
İnsan Popülasyonuna Göre Gökyüzündeki Yıldızların Muhteşem Ötesi Değişimi 02:52
İnsan Popülasyonuna Göre Gökyüzündeki Yıldızların Muhteşem Ötesi Değişimi Şehirlerdeki ışık kirliliği, gökyüzünün o muhteşem ve gizemli yapısını ne yazık ki bozuyor. Sriram Murali, şehrin merkezi ve dışında kalan alanları 1'den 8'e kadar numaralandırarak ışık kirliliğinin bizi nelerden mahrum ettiğini gösteriyor.
Timelapse Görüntüleri İle Tırtıl'ın Kelebeğe Dönüşme Anı! 02:42
Timelapse Görüntüleri İle Tırtıl'ın Kelebeğe Dönüşme Anı! FrontYardVideo ekibi, bir tırtılın metamorfoz geçirerek kral kelebeğe dönüşmesini timelapse yaptı. Yaklaşık 2 hafta süren çekimlerde, beslenmesinden kral kelebeğe dönüşmesi süresindeki bütün olayları izliyoruz.
Bir Yük Gemisinin Panama Kanalındaki Timelapse Görüntüleriyle İlginç Yolculuğu 03:52
Bir Yük Gemisinin Panama Kanalındaki Timelapse Görüntüleriyle İlginç Yolculuğu Ilya Goncharov tarafından çekilen harika timelapse görüntülerinde bir geminin Panama Kanalı yoluyla Atlantik Okyanusu'ndan Pasifik Okyanusu'na geçişine tanıklık ediyoruz. Yaklaşık 12 saat süren yolculukta toplamda 8000'den fazla fotoğraf çekildi. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Olağanüstü Timelapse Görüntüleriyle Kuzey Işıkları 03:20
Olağanüstü Timelapse Görüntüleriyle Kuzey Işıkları Richard Gottardo isimli fotoğrafçı, Rocky Dağlarında aylarca bu güzel kareleri yakalamak için bekledi. Gottardo, Alberta Kuzey Işıklarını yakalayıp bu 3 dakikalık kısa video için 6500'den fazla fotoğraf karesini 2 yıldan fazla bir sürede çekti. Ortaya bu göz kamaştırıcı timelapse kısa film çıktı. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Büyüleyici Timelapse Görüntüleriyle Dubai Manzarası 02:08
Büyüleyici Timelapse Görüntüleriyle Dubai Manzarası Matthew Vandeputte, 7 gün boyunca Dubai'nin farklı bölgelerinde çektiği görüntülerden 2 dakikalık bu büyüleyici videoyu oluşturdu.
Muhteşem Timelapse Görüntüleriyle Norveç Mevsim Geçişleri 06:51
Muhteşem Timelapse Görüntüleriyle Norveç Mevsim Geçişleri Morten Rustad, yaklaşık 19 kilometre süren yolculuğunda 20.000'den fazla fotoğraf çekti. Ve bunları tek bir görselde birleştirerek ortaya bu harika videonun çıkmasını sağladı. Şimdi arkanıza yaslanın ve bu güzel anların tadını çıkarın!
1 Dakikada 16 Saatlik Kar Yağması 01:07
1 Dakikada 16 Saatlik Kar Yağması Timelapse tekniği ile 16 saatlik kar yağmasını hızlı çekimde 1 dakikada izliyoruz. Müthiş bir çekim olmuş... Time lapse photography, yani "zaman atlamalı fotoğrafçılık" bir çok kare fotoğrafın belirli zaman aralıkları ile peşpeşe çekilmesi ile oluşur. Sonra da bu fotoğraflar videoya dönüştürülerek, her fotoğraf bir film karesi olacak şekilde oynatılır. Böylece fotoğraf makinamızın önünde olan olaylar, aslında çok uzun ve sıkıcı olabilecekken, zaman atlaması (timelapse) tekniği ile kısa ve ilgi çekici bir videoya dönüştürülmüş olur. Genel kullanım amacı, zamanın veya bir kentteki yaşamın akışını vurgulamak ya da gece-gündüz geçişlerini göstermektir. Aşağıdaki video time-lapse fotoğrafçılığa çok güzel bir örnek. İzlediğinizde, anlattıklarımın kafanızda daha güzel canlanacaktır. Makinanızı sabitlemek için bir tripoda ihtiyacınız var. Ayrıca makinanızda time-lapse ayarları yoksa, bir intervalometer kullanmanız gerekir. Çünkü bu kadar çok fotoğraf eşit zaman aralığıyla elle çekemezsiniz. Intervalometer sayesinde, kısa bir ayarlama yaparak, örneğin 3 saat boyunca, her 5 saniyede bir fotoğraf çekmesi için makinanızı kumanda edebilirsiniz. Sonra bir kez düğmeye başlarsınız ve çekim başlar. Size sadece bu süre boyunca makinanızın yanında oyalanmak kalıyor. Makinanıza kıyabilirseniz siz de deneyin:) Videoda göze çarpan bir konu daha var. Timepapse fotoğraf çekerken makina sabit durmamış, kadraj aslında çok yavaş bir hızla hareket ediyor ancak görüntüleri birleştirdikten sonra onu da hızlı hareket etmiş gibi algılıyoruz. Tabi bu makinenin hareketini o kadar uzun bir süre boyunca kendi müdahalemizle yapmaya kalkarsak sonuç pek hoş olmaz. Eşit olarak dağıtamayız. Burada da işin sırrı makine hareketi için motion controller (hareket kontolörü) denen cihazları kullanmak.
İnsan Popülasyonuna Göre Gökyüzündeki Yıldızların Muhteşem Ötesi Değişimi 02:52
İnsan Popülasyonuna Göre Gökyüzündeki Yıldızların Muhteşem Ötesi Değişimi Şehirlerdeki ışık kirliliği, gökyüzünün o muhteşem ve gizemli yapısını ne yazık ki bozuyor. Sriram Murali, şehrin merkezi ve dışında kalan alanları 1'den 8'e kadar numaralandırarak ışık kirliliğinin bizi nelerden mahrum ettiğini gösteriyor.
Uluslararası Uzay İstasyonundan Çekilen 4K Timelapse (İstanbul İçerir) 03:54
Uluslararası Uzay İstasyonundan Çekilen 4K Timelapse (İstanbul İçerir) Uluslararası Uzay İstasyonu (UUİ, İngilizce: International Space Station (ISS)), alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü, başka bir tabirle üzerinde yaşanabilen yapay bir uydudur. Bir araya getirilen modüllerin birleştirilmesiyle inşa edilmiş olan istasyonun ilk kısmı 1998 yılında fırlatılmıştır.İstasyonun yapısı temel olarak basınçlı modüller, destekleyici dış iskelet ve güneş panellerinden meydana gelmektedir. Dünya yörüngesinde bulunan en büyük yapay uydudur.Uygun saatlerde yeryüzünden bakıldığında çıplak gözle görülebilmektedir.[3][4] UUİ, deneyler için uzay ortamı ve düşük yerçekimi ortamı sağlayan bir laboratuvar merkezidir. Mürettebatın biyoloji, fizyoloji, fizik, kimya, astronomi, meteoroloji ve daha birçok dalda deneyler yapmasına olanak verir.İstasyon ayrıca Ay ve Mars görevlerinde kullanılması planlanan ekipman ve sistemlerin, kullanım öncesi uzayda test edilmeleri için çok uygun bir ortam sağlar.
Farklı Tarzda Timelapse Çekimleriyle Muhteşem Katalonya Turu 01:07
Farklı Tarzda Timelapse Çekimleriyle Muhteşem Katalonya Turu Katalan TV3'te Katalonya Deneyimleri programı için hazırlanan bu sıradışı videonun yönetmenliğini daha önce Türkiye için hazırladığı timelapse görüntüleri ile tanıdığımız Piotr Wancerz yaptı. Yerler: Barcelona, Tossa de Mar, Girona, Espot, LLeida, Montserrat, Tarragona ve daha fazlası.
Buzla Kaplı Deniz Feneri (Timelapse) 00:45
Buzla Kaplı Deniz Feneri (Timelapse) Michigan Gölü üzerinde St Joseph Feneri son kutup girdabı
İstanbul'da 4 Mevsim (Timelapse) 16:17
İstanbul'da 4 Mevsim (Timelapse) Bu timelapse, Mimar Sinan'ın minarelerinden, 1 yıl boyunca 170.000 adet 4K fotoğraflar çekilerek oluşturulmuş. 4 mevsimi içermesi sebebiyle sanırım Türkiye'de ilk kez böyle bir timelapse çekilmiş oluyor. Yönetmen & Yapımcı: Cüneyt Karaahmetoğlu Sponsor: Türk Hava Yolları www.sinansminarets.com
Timelapse Görüntüleriyle Tadı Damağınızda Kalacak Viyana 02:50
Timelapse Görüntüleriyle Tadı Damağınızda Kalacak Viyana Avusturya'nın başkenti ve en büyük şehri olan Viyana, medeniyetin beşiği olarak kabul edilmektedir. Tarihi ve kültürel sokakları arasında gezmek insana huzur veriyor. FilmSpektakel, gidip göremeyenler ya da yakın zamanda gidecekler için görebilecekleri en güzel yerlerden oluşan güzel bir timelapse video hazırladı.
Muhteşem Timelapse Görüntüleriyle Minyatür Niagara Şelalesi 02:22
Muhteşem Timelapse Görüntüleriyle Minyatür Niagara Şelalesi Niagara Şelalesi Kuzey Amerika'nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Şimdi her zamankinden daha dramatik ve sevimli minyatür boyutuyla karşımızda.
Saint Petersburg - Rusya - Timelapse 03:04
Saint Petersburg - Rusya - Timelapse Time-Lapse dünya turumuz Saint Petersburg'dan başlıyor takipte kalınız efenim.
70.000 Taraftarın Wembley Stadını Terk Edişi (Timelapse İçerir) 00:25
70.000 Taraftarın Wembley Stadını Terk Edişi (Timelapse İçerir) Brezilya maçı sonrası 70.000 taraftarın stadı terketmesi timelapse yöntemi kullanılarak böyle görüntülendi.
Özgürlükler Şehri New York (Timelapse Görüntüleri) 03:52
Özgürlükler Şehri New York (Timelapse Görüntüleri) Özgürlükler Şehri New York (Timelapse Görüntüleri) Belarus'lu fotoğrafçı Dimid, bu görüntüleri Eylül ayında çekti. New York, eşsiz atmosferi ile inanılmaz bir şehir.
Timelapse Görüntülerle Eskişehir 02:08
Timelapse Görüntülerle Eskişehir Timelapse Görüntülerle Eskişehir Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan görüntülerle Eskişehir'e farklı bir açıdan bakacaksınız...
Bergama Timelapse Unesco Tanıtım Filmi 04:16
Bergama Timelapse Unesco Tanıtım Filmi Efenim sanat bölümünde olduğundan izleyeni az olur ama olsun, İzmir'in Bergama ilçesine Unesco adaylığı için timelapse çalışması yapmışlar, kendisi fotoğraf karelerinden oluşuyo benim hoşuma gitti ve bizden birilerinin yapması da iyi olmuş hep yabancılardan izleyecek değiliz.
Timelapse Görüntüleri İle Hong Kong'un Büyüleyici Atmosferi 05:02
Timelapse Görüntüleri İle Hong Kong'un Büyüleyici Atmosferi Fotoğrafçı Francis So, Hong Kong'un en güzel manzaralarından oluşan bu görüntüleri yakalamak için 1 yıldan fazla zaman harcadı ve ortaya bu muhteşem görüntüler çıktı.
4K Görüntü Kalitesi ile Volkanik Patlama 02:23
4K Görüntü Kalitesi ile Volkanik Patlama Şili'nin Calbuco Yanardağın da, geçen Nisan ayında bir patlama meydana geldi. Yönetmen Martin Heck ve ekibi, Osorno Yanardağını filme aldıkları sırada gerçekleşen bu muhteşem doğa olayını yakalamak için. Hemen kameralarını çevirip kurdular ve 4K görüntü kalitesi ile kaydetmeyi başardılar. Heck '' Bu muhteşem bir olaydı. Ömrüm boyunca böyle bir olaya tekrar tanıklık edeceğimi sanmıyorum. Çok şanslıydık, bu anı birebir yaşadık ve kayda alabildik.'' diye not düştü günlüğüne.
Kar Tanelerinin Oluşumu -  A Microscopic Timelapse of Snowflakes Forming   Matema Org 02:00
Kar Tanelerinin Oluşumu - A Microscopic Timelapse of Snowflakes Forming Matema Org Kar Tanelerinin Oluşumu - A Microscopic Timelapse of Snowflakes Forming Matema Org
Fizikist - Güneş Aktiviteleri 4K Timelapse 07:55
Fizikist - Güneş Aktiviteleri 4K Timelapse YouTube kullanıcısı James Tyrwhitt-Drake, son 22 yılda gerçekleşen en büyük Güneş lekesi de dahil olmak üzere, NASA’nın Güneş Dinamikleri Gözlemevi’nden...
95.600 NASA Fotoğrafı ile 4 Dakikalık Video 03:54
95.600 NASA Fotoğrafı ile 4 Dakikalık Video Rus fotoğraf blogger Dmitry Pisanko NASA'dan (Uluslararası Uzay İstasyonu) alınan 95.600 fotoğrafı (100 GB) düzenlemek için bir ay uğraştı. Sonuç olarak ortaya bu muhteşem video çıktı.
Yaratıcı Babadan Doğacak Çocukları İçin Mükemmel Bir Timelapse Çalışması 02:48
Yaratıcı Babadan Doğacak Çocukları İçin Mükemmel Bir Timelapse Çalışması Oğlu ile karahindibaya üflerken ki sımsıcak görüntüleri ile tanıdığımız Tom Fletcher ve eşi bu defa ikinci çocuklarını ellerine aldılar. Ancak yaratıcı çift çocuk doğmadan önce uzun bir çalışmanın içerisine girerek gün gün fotoğraf çekmeye başladılar. sonuç olara annenin hamilelik süreci ve baba oğulun heyecanının artarak devam ettiği timelapse harika bir videoya sahip oldular.
Uzun Süren Çalışmasını Timelapse Video İle Gösteriye Dönüştüren Ressam 03:10
Uzun Süren Çalışmasını Timelapse Video İle Gösteriye Dönüştüren Ressam Thijme Termaat isimli ressam 2.5 yıl süren çalışmasının görüntülerini timelapse bir video olarak yayınladı. Sanat eseri yaratmanın zorlu sürecini sonuna kadar izleyiciye gösteren Thijme, I Paint isimli videosunda bu eserlerin nasıl ortaya çıktığını çok keyifli bir şekilde özetliyor.
Vegascapes 4k (Uhd) - A Las Vegas Timelapse 04:28
Vegascapes 4k (Uhd) - A Las Vegas Timelapse All clips available for license at 4K resolution dustin@dfvc.com Las Vegas 4K Stock Footage Song by Nurko "Your Embrace" VEGASCAPES 4K (UHD) - A Las Vegas TimelapseVEGASCAPES 4K (UHD) - A Las Vegas Timelapse
Harikulade Timelapse Görüntüleriyle Bir Barajın Faaliyetine Son Verilme Anı 02:02
Harikulade Timelapse Görüntüleriyle Bir Barajın Faaliyetine Son Verilme Anı National Geographic'in kaydettiği görüntüler 2011 yılında bir barajın yıkım öncesine ait. Amerikanın Washington eyaletinin White Salmon Nehri yaklaşık 100 yıldır faaliyetine devam ediyordu. Rezervlerinin boşaltılması yaklaşık 2 saat sürdü. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yapımı Üç Yıl Süren Göz Alıcı Hızlandırılmış Video 02:24
Yapımı Üç Yıl Süren Göz Alıcı Hızlandırılmış Video Yapımcı Matthew Maniego’ın imzasını taşıyan ve San Francisco manzaralarından oluşan hızlandırılmış video, her bir sahnesiyle nefes kesiyor. Yapımı için üç yıl ve bolca emek harcanan videoyu oluşturan görüntüler ise Canon EOS 5D Mark III ve Sony A7S II ile çekildi. Bu iki fotoğraf makinesi ve üç lensin kullanıldığı yapım sürecinde yapımcı Matthew Maniego, hareketli bir set up’tan da yararlanmış. Dynamic Perception Stage One, slider ve Emotibo TB3 3 eksenli robotik koldan oluşan ekipmanın meydana getirdiği hızlandırılmış video tek kelimeyle görkemli. Proje için 100 binin üzerinde fotoğraf karesi çeken Maniego, post prodüksiyonu bitirebilmek için de altı hafta uğraşmış. Üç yıllık çalışma ve altı haftalık post prodüksiyon sonucu ortaya çıkan videoyu haberin girişinde izleyebilirsiniz.
52.000 Kitabın Etkileyici Timelapse Görüntüsü 02:24
52.000 Kitabın Etkileyici Timelapse Görüntüsü New York halk kütüphanesinin Rose Main okuma odası onarım nedeniyle 2014 Mayıs'dan beri kapalıydı. İnşaatın nihayet bitmesiyle boş olan raflar yeniden kitaplarla dolmaya başladı ve bu anlar bir kamera tarafından kaydedildi.
Sanatsal Şehir Tanıtımı - Doha (Katar) 03:50
Sanatsal Şehir Tanıtımı - Doha (Katar) Doğunun Parisi Dubai'ye alternatif olarak inşa edilen Katar'ın başkenti Doha'nın timelapse tekniğiyle göz mastürbasyonu niteliğindeki tanıtım videosunu izliyoruz.
4 Dakika Boyunca Tokyo! 03:48
4 Dakika Boyunca Tokyo! Tatil planlarınızı yapmadıysanız Tokyo'yu dahil etmeniz için sizi muazzam 4 dakika bekliyor. Christoph Gelep'in 5 günlük çalışmasının sonucunda hazırladığı Hello Tokyo isimli video ile oturduğunuz yerden Tokyo'ya ışınlacaksınız! Sıkı durun...