Hoşgeldiniz!

Timelapse Videoları

En Güzel Timelapse Çekimleri

Uluslararası Uzay İstasyonundan Çekilen 4K Timelapse (İstanbul İçerir) 03:54
Uluslararası Uzay İstasyonundan Çekilen 4K Timelapse (İstanbul İçerir) Uluslararası Uzay İstasyonu (UUİ, İngilizce: International Space Station (ISS)), alçak Dünya yörüngesine yerleştirilmiş bir uzay üssü, başka bir tabirle üzerinde yaşanabilen yapay bir uydudur. Bir araya getirilen modüllerin birleştirilmesiyle inşa edilmiş olan istasyonun ilk kısmı 1998 yılında fırlatılmıştır.İstasyonun yapısı temel olarak basınçlı modüller, destekleyici dış iskelet ve güneş panellerinden meydana gelmektedir. Dünya yörüngesinde bulunan en büyük yapay uydudur.Uygun saatlerde yeryüzünden bakıldığında çıplak gözle görülebilmektedir.[3][4] UUİ, deneyler için uzay ortamı ve düşük yerçekimi ortamı sağlayan bir laboratuvar merkezidir. Mürettebatın biyoloji, fizyoloji, fizik, kimya, astronomi, meteoroloji ve daha birçok dalda deneyler yapmasına olanak verir.İstasyon ayrıca Ay ve Mars görevlerinde kullanılması planlanan ekipman ve sistemlerin, kullanım öncesi uzayda test edilmeleri için çok uygun bir ortam sağlar.
Farklı Tarzda Timelapse Çekimleriyle Muhteşem Katalonya Turu 01:07
Farklı Tarzda Timelapse Çekimleriyle Muhteşem Katalonya Turu Katalan TV3'te Katalonya Deneyimleri programı için hazırlanan bu sıradışı videonun yönetmenliğini daha önce Türkiye için hazırladığı timelapse görüntüleri ile tanıdığımız Piotr Wancerz yaptı. Yerler: Barcelona, Tossa de Mar, Girona, Espot, LLeida, Montserrat, Tarragona ve daha fazlası.
Buzla Kaplı Deniz Feneri (Timelapse) 00:45
Buzla Kaplı Deniz Feneri (Timelapse) Michigan Gölü üzerinde St Joseph Feneri son kutup girdabı
İstanbul'da 4 Mevsim (Timelapse) 16:17
İstanbul'da 4 Mevsim (Timelapse) Bu timelapse, Mimar Sinan'ın minarelerinden, 1 yıl boyunca 170.000 adet 4K fotoğraflar çekilerek oluşturulmuş. 4 mevsimi içermesi sebebiyle sanırım Türkiye'de ilk kez böyle bir timelapse çekilmiş oluyor. Yönetmen & Yapımcı: Cüneyt Karaahmetoğlu Sponsor: Türk Hava Yolları www.sinansminarets.com
Timelapse Görüntüleriyle Tadı Damağınızda Kalacak Viyana 02:50
Timelapse Görüntüleriyle Tadı Damağınızda Kalacak Viyana Avusturya'nın başkenti ve en büyük şehri olan Viyana, medeniyetin beşiği olarak kabul edilmektedir. Tarihi ve kültürel sokakları arasında gezmek insana huzur veriyor. FilmSpektakel, gidip göremeyenler ya da yakın zamanda gidecekler için görebilecekleri en güzel yerlerden oluşan güzel bir timelapse video hazırladı.
Muhteşem Timelapse Görüntüleriyle Minyatür Niagara Şelalesi 02:22
Muhteşem Timelapse Görüntüleriyle Minyatür Niagara Şelalesi Niagara Şelalesi Kuzey Amerika'nın en popüler turistik yerlerinden biridir. Şimdi her zamankinden daha dramatik ve sevimli minyatür boyutuyla karşımızda.
Saint Petersburg - Rusya - Timelapse 03:04
Saint Petersburg - Rusya - Timelapse Time-Lapse dünya turumuz Saint Petersburg'dan başlıyor takipte kalınız efenim.
70.000 Taraftarın Wembley Stadını Terk Edişi (Timelapse İçerir) 00:25
70.000 Taraftarın Wembley Stadını Terk Edişi (Timelapse İçerir) Brezilya maçı sonrası 70.000 taraftarın stadı terketmesi timelapse yöntemi kullanılarak böyle görüntülendi.
Özgürlükler Şehri New York (Timelapse Görüntüleri) 03:52
Özgürlükler Şehri New York (Timelapse Görüntüleri) Özgürlükler Şehri New York (Timelapse Görüntüleri) Belarus'lu fotoğrafçı Dimid, bu görüntüleri Eylül ayında çekti. New York, eşsiz atmosferi ile inanılmaz bir şehir.
Timelapse Görüntülerle Eskişehir 02:08
Timelapse Görüntülerle Eskişehir Timelapse Görüntülerle Eskişehir Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan görüntülerle Eskişehir'e farklı bir açıdan bakacaksınız...
Bergama Timelapse Unesco Tanıtım Filmi 04:16
Bergama Timelapse Unesco Tanıtım Filmi Efenim sanat bölümünde olduğundan izleyeni az olur ama olsun, İzmir'in Bergama ilçesine Unesco adaylığı için timelapse çalışması yapmışlar, kendisi fotoğraf karelerinden oluşuyo benim hoşuma gitti ve bizden birilerinin yapması da iyi olmuş hep yabancılardan izleyecek değiliz.
Timelapse Görüntüleri İle Hong Kong'un Büyüleyici Atmosferi 05:02
Timelapse Görüntüleri İle Hong Kong'un Büyüleyici Atmosferi Fotoğrafçı Francis So, Hong Kong'un en güzel manzaralarından oluşan bu görüntüleri yakalamak için 1 yıldan fazla zaman harcadı ve ortaya bu muhteşem görüntüler çıktı.
4K Görüntü Kalitesi ile Volkanik Patlama 02:23
4K Görüntü Kalitesi ile Volkanik Patlama Şili'nin Calbuco Yanardağın da, geçen Nisan ayında bir patlama meydana geldi. Yönetmen Martin Heck ve ekibi, Osorno Yanardağını filme aldıkları sırada gerçekleşen bu muhteşem doğa olayını yakalamak için. Hemen kameralarını çevirip kurdular ve 4K görüntü kalitesi ile kaydetmeyi başardılar. Heck '' Bu muhteşem bir olaydı. Ömrüm boyunca böyle bir olaya tekrar tanıklık edeceğimi sanmıyorum. Çok şanslıydık, bu anı birebir yaşadık ve kayda alabildik.'' diye not düştü günlüğüne.
Kar Tanelerinin Oluşumu -  A Microscopic Timelapse of Snowflakes Forming   Matema Org 02:00
Kar Tanelerinin Oluşumu - A Microscopic Timelapse of Snowflakes Forming Matema Org Kar Tanelerinin Oluşumu - A Microscopic Timelapse of Snowflakes Forming Matema Org
Fizikist - Güneş Aktiviteleri 4K Timelapse 07:55
Fizikist - Güneş Aktiviteleri 4K Timelapse YouTube kullanıcısı James Tyrwhitt-Drake, son 22 yılda gerçekleşen en büyük Güneş lekesi de dahil olmak üzere, NASA’nın Güneş Dinamikleri Gözlemevi’nden...
95.600 NASA Fotoğrafı ile 4 Dakikalık Video 03:54
95.600 NASA Fotoğrafı ile 4 Dakikalık Video Rus fotoğraf blogger Dmitry Pisanko NASA'dan (Uluslararası Uzay İstasyonu) alınan 95.600 fotoğrafı (100 GB) düzenlemek için bir ay uğraştı. Sonuç olarak ortaya bu muhteşem video çıktı.
Yaratıcı Babadan Doğacak Çocukları İçin Mükemmel Bir Timelapse Çalışması 02:48
Yaratıcı Babadan Doğacak Çocukları İçin Mükemmel Bir Timelapse Çalışması Oğlu ile karahindibaya üflerken ki sımsıcak görüntüleri ile tanıdığımız Tom Fletcher ve eşi bu defa ikinci çocuklarını ellerine aldılar. Ancak yaratıcı çift çocuk doğmadan önce uzun bir çalışmanın içerisine girerek gün gün fotoğraf çekmeye başladılar. sonuç olara annenin hamilelik süreci ve baba oğulun heyecanının artarak devam ettiği timelapse harika bir videoya sahip oldular.
Uzun Süren Çalışmasını Timelapse Video İle Gösteriye Dönüştüren Ressam 03:10
Uzun Süren Çalışmasını Timelapse Video İle Gösteriye Dönüştüren Ressam Thijme Termaat isimli ressam 2.5 yıl süren çalışmasının görüntülerini timelapse bir video olarak yayınladı. Sanat eseri yaratmanın zorlu sürecini sonuna kadar izleyiciye gösteren Thijme, I Paint isimli videosunda bu eserlerin nasıl ortaya çıktığını çok keyifli bir şekilde özetliyor.
Vegascapes 4k (Uhd) - A Las Vegas Timelapse 04:28
Vegascapes 4k (Uhd) - A Las Vegas Timelapse All clips available for license at 4K resolution dustin@dfvc.com Las Vegas 4K Stock Footage Song by Nurko "Your Embrace" VEGASCAPES 4K (UHD) - A Las Vegas TimelapseVEGASCAPES 4K (UHD) - A Las Vegas Timelapse
Harikulade Timelapse Görüntüleriyle Bir Barajın Faaliyetine Son Verilme Anı 02:02
Harikulade Timelapse Görüntüleriyle Bir Barajın Faaliyetine Son Verilme Anı National Geographic'in kaydettiği görüntüler 2011 yılında bir barajın yıkım öncesine ait. Amerikanın Washington eyaletinin White Salmon Nehri yaklaşık 100 yıldır faaliyetine devam ediyordu. Rezervlerinin boşaltılması yaklaşık 2 saat sürdü. "Kanalımıza ait diğer videolara ulaşmak ve güncel içerikleri takip etmek için >www.izlesene.com/mplay< kanalımıza göz atabilir ve abone olabilirsiniz. Keyifli seyirler..."
Yapımı Üç Yıl Süren Göz Alıcı Hızlandırılmış Video 02:24
Yapımı Üç Yıl Süren Göz Alıcı Hızlandırılmış Video Yapımcı Matthew Maniego’ın imzasını taşıyan ve San Francisco manzaralarından oluşan hızlandırılmış video, her bir sahnesiyle nefes kesiyor. Yapımı için üç yıl ve bolca emek harcanan videoyu oluşturan görüntüler ise Canon EOS 5D Mark III ve Sony A7S II ile çekildi. Bu iki fotoğraf makinesi ve üç lensin kullanıldığı yapım sürecinde yapımcı Matthew Maniego, hareketli bir set up’tan da yararlanmış. Dynamic Perception Stage One, slider ve Emotibo TB3 3 eksenli robotik koldan oluşan ekipmanın meydana getirdiği hızlandırılmış video tek kelimeyle görkemli. Proje için 100 binin üzerinde fotoğraf karesi çeken Maniego, post prodüksiyonu bitirebilmek için de altı hafta uğraşmış. Üç yıllık çalışma ve altı haftalık post prodüksiyon sonucu ortaya çıkan videoyu haberin girişinde izleyebilirsiniz.
52.000 Kitabın Etkileyici Timelapse Görüntüsü 02:24
52.000 Kitabın Etkileyici Timelapse Görüntüsü New York halk kütüphanesinin Rose Main okuma odası onarım nedeniyle 2014 Mayıs'dan beri kapalıydı. İnşaatın nihayet bitmesiyle boş olan raflar yeniden kitaplarla dolmaya başladı ve bu anlar bir kamera tarafından kaydedildi.
Sanatsal Şehir Tanıtımı - Doha (Katar) 03:50
Sanatsal Şehir Tanıtımı - Doha (Katar) Doğunun Parisi Dubai'ye alternatif olarak inşa edilen Katar'ın başkenti Doha'nın timelapse tekniğiyle göz mastürbasyonu niteliğindeki tanıtım videosunu izliyoruz.
4 Dakika Boyunca Tokyo! 03:48
4 Dakika Boyunca Tokyo! Tatil planlarınızı yapmadıysanız Tokyo'yu dahil etmeniz için sizi muazzam 4 dakika bekliyor. Christoph Gelep'in 5 günlük çalışmasının sonucunda hazırladığı Hello Tokyo isimli video ile oturduğunuz yerden Tokyo'ya ışınlacaksınız! Sıkı durun...