Hoşgeldiniz!

Rize Videoları

Komik Rizeli Videoları

Dişi Dana Tacizi - Rize 00:44
Dişi Dana Tacizi - Rize Kim demiş tacizi erkekler yapar diye. Dişi dana bile tacizde bulunabiliyor. Arkadaş elinden zor kurtulmuş.
Laz Amcadan Dönen Ev 00:56
Laz Amcadan Dönen Ev Amerika'daki bir gazinodan etkilenen rizeli amcamız dönen ev yapmış, içine de bir güzel yerleşmiş, çevreyi seyrediyor. Amcamın kendine has bir konuşması var. Aklının %1'ini çalıştırdığını söyleyen amca aklını daha fazla çalıştırsa neler yapacak kim bilir? Yakışır, işte Türk mucit...
Rize’de Lokantacının İsyanı: Vidi Vidi Ediyisun Bağa 01:07
Rize’de Lokantacının İsyanı: Vidi Vidi Ediyisun Bağa Rize’de bir lokanta çalışanının motosikletle yemek servisine çıktığı müşterilerine dış serviste yaşadığı olayları anlatması güldürdü.
Kapı Kilidinden Kemer Yapan Rizeli 02:47
Kapı Kilidinden Kemer Yapan Rizeli Rize'nin Çayeli İlçesi'nde 35 yaşındaki Mustafa Bostan, eski ahşap kapıları arkadan kilitlemek için kullanılan metal parçayı kullanarak kemer tasarlamış. Aslında bahsi geçen olay normal bir konu, ama bu konuyu haber yapmak normal değil diyerekten gönderdi siteye. Anadolu Ajansı'nda görsem yadırgamam ama DHA'nı görünce şaşırdım.
Rize Halkının Yürüyen Merdivenle Tanışması 02:59
Rize Halkının Yürüyen Merdivenle Tanışması El oğlu aya, marsa çıkarken bazı illerimizde hala yürüyen merdivenle ilk kez karşılaşan insanlarımız var. Teknoloji harikasi yürüyen merdiven. Adamlar yapmışşş be abi. İlk yürüyen merdiven macerasında fordculuk yapan dayılar, düşenler, korkudan binemeyenler, "panik atak" olanlar derken bu güzel icadi bize sunanları alkışlıyoruz.
Ev İçinden Kablo Geçirmek - Rize 02:08
Ev İçinden Kablo Geçirmek - Rize Rize’nin İkizdere İlçesi’nde yeni bir ev inşa etmek isteyen 70 yaşındaki Mustafa Çilo, evi yapacağı yamaçtaki arsanın üzerinden geçen telefon kablolarının kaldırılması için yaptığı başvuruya cevap alamayınca ilginç bir çözüm yolu buldu. iki katlı evi alt kat penceresinden içeri giren kabloları, salonu, odaları ve tavanı geçip çatıdan dışarı çıkacak şekilde inşa ettirdi.
Bir Adımla Ölümden Dönmek (Rize İçerir) 01:00
Bir Adımla Ölümden Dönmek (Rize İçerir) Rize’de Suzan Koçal isimli bir kadın inşaattan düşen çimento torbası kadının bir adım gerisine düşüyor,izliyoruz.
Rize Klasiği - Laz Ralli 09:22
Rize Klasiği - Laz Ralli Rize Çamlıhenşin Dikkaya Köyü'nde yapılan Laz Ralli yarışlarında bu sefer kadınlar da yarışmış totalde yaışmacı olmak üzere. Her şey düşünülmüş, Video şu ham haliyle biraz uzun (9 dakikaymış oha) ama orayı kes burayı kes tadı kaçıyor.
Minareye Çıkıp Alacaklarını İstemek 02:07
Minareye Çıkıp Alacaklarını İstemek Rize'de inşa ettiği minareye çıkan Hasan Yazıcı köylülere seslenmiş, Cami Yaptırma Derneği'nin 5 bin 250 lira alacağını ödemediğini öne süren Yazıcı, parasını istemiş ama yine sonuçsuz kalmış.
Rize Usulü Meteoroloji Erken Uyarı Sistemi 01:56
Rize Usulü Meteoroloji Erken Uyarı Sistemi Rize'nin Güneysu İlçesi Gürgen Köyü'nde yaşayan 82 yaşındaki Bilal Atasoy, yine ilginç bir uygulamaya imza attı. Bu kez yağış tahmini için 4 pervaneli meteorolojik erken uyarı sistemi kurdu Rüzgarın şiddetiyle dönen pervaneler, metal bir aksama çarparak ses çıkarıyor. Bisiklet tekerinin de bağlı olduğu pervanelerden birinin dönmesi halinde 24 saat içerisinde yağış bekleniyor. Diğer iki büyük pervane döndüğünde ise sesin şiddeti artıyor, böylece yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Bütün pervanelerin aynı anda dönmesi halinde ise çevreye şiddetli yağış uyarısı sesleri yayılıyor. Yağışı gösteren pervanenin arkasına, 'Hava tahmini, yağacak dönerse' yazan Atasoy, sistem yağış uyarısı verdiğinde de komşularını bilgilendiriyor. Atasoy'un bir sonraki hedefi ise helikopter projesi.
LPG'li Çaydanlık  Masası (Rizeli Deha) 01:20
LPG'li Çaydanlık Masası (Rizeli Deha) Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi Behice Köyü'nde alabalık çiftliği işleten bir vatandaşımız, LPG tüpünün üzerine ağaç parçası monte ederek müthiş bir icatta bulunur.Müşterilerinin çayını sıcak sıcak içebilmesi için hiçbir masraf ve beyin fırtınasından kaçınmayan Rizeli Mehmet abimizin mucize icatını alkışlarla izliyoruz.
Baz İstasyonu Dövmek - Rize 01:50
Baz İstasyonu Dövmek - Rize Rize'nin Pazar İlçesi Suçatı Köyü Sırt Mahallesi'ne GSM baz istasyonu kurulmasına tepki gösteren mahalle sakinleri, balta ve sopalarla istasyonu devre dışı bırakmışlar efenim. Mahallelinin baz istasyonuna çoluk çocuk, kadın erkek, genç yaşlı cümleten dalışları esnasında birbirinden ilginç diyalogları gözlemlememek tabi ki olmazdı.
Laz Dayı Ve Ayı 00:49
Laz Dayı Ve Ayı Büyük ihtimal Rizeli olan dayının ayıyla olan karşılaşması ve alışılagelmişin dışında gerçekleşen final. Bana ilginç geldi dayının mimikleri falan atayım dedim.
Rize'de Ortadan Bölünmüş Ev 02:24
Rize'de Ortadan Bölünmüş Ev Şehir planlamacılığı ve mimari alanda futuristik tarzıyla tanınan güzel şehrimiz Rize den yine ilginç bir tasarım...Pazar İlçesi nde Tahsin Sarıbaş ve yeğenleri arasındaki anlaşmazlık sonucu ortadan bölünen ev bölgede "Lazın inadı" olarak değerlendiriliyor...Artık Rize de ki marjinal tasarımların Unesco tarafından Dünya Mirası kategorisinde korunma altına alınmasını istiyoruz...
Yolun Üzerine 3 Katlı Bina Yapan Rizeli 01:43
Yolun Üzerine 3 Katlı Bina Yapan Rizeli Rize'de Yaşayan Bir Kişi, Arsasının Uygun Almaması Nedeniyle 3 Katlı Evini Ana Kolonları Yol Üzerine Kalacak Şekilde İnşa Etti.
Duran Adama Karşı Rizelilerden Halka Yürüyüşü 05:03
Duran Adama Karşı Rizelilerden Halka Yürüyüşü İstanbul'daki Gezi Parkı eylemine destek için yurt genelinde başlatılan 'Duran adam' protestolarına karşı Rize'de bir grup, halka oluşturup yarım saat boyunca dönerek yürümüş görüntüde gördüğünüz üzere. Halka çizerek hep ileriye nasıl yürünüyor onu da anlamış değilim.
Ayıyı Elektroşokla Savuşturan Dayı 01:06
Ayıyı Elektroşokla Savuşturan Dayı Rize'de pek çok yöntem denemesiine rağmen kovanlarını ayılardan koruyamayan arıcılar, çareyi kovanların çevresini güneş enerjisi ile çalışan elektroşoklu çit ile çevirmekte bulmuş
Evinde Buzağı Besleyen Kadın 02:11
Evinde Buzağı Besleyen Kadın Rizeli Leyla Çelik, annesi doğum sırasında ölen ve "Kadife" adını verdiği buzağıya çocuğu gibi bakıyor. Rizeli Leyla Çelik, doğum sırasında annesi ölen ve "Kadife" adını verdiği buzağıyı evinde besliyor. Babasının vefatı sonrası yaşadığı İstanbul'u terk eden Çelik, memleketi Rize'nin İyidere ilçesindeki annesinin yanına yerleşti. Burada beslediği "Hanımkız" isimli ineğinin, 15 gün önce yavrusunu dünyaya getirirken can vermesinden büyük üzüntü duyan Çelik, "Kadife" adını verdiği buzağının bakımını üstlendi. "Kadife"ye bir süre ahırda bakan Çelik, soğuk nedeniyle hastalanması üzerine buzağıyı evinde beslemeye başladı. Bez bağlıyor, parfüm sıkıyor Yaklaşık 10 gündür evinde baktığı buzağıya iğne yapan ve biberonla süt veren Çelik, ördüğü elbiseyi giydirdiği "Kadife"nin altına bez bağlıyor, zaman zaman güzel kokması için parfüm sıkıyor. Evde Çelik'in peşinden ayrılmayan "Kadife" ise yatağına yatırılınca sakin şekilde uyumaya başlıyor. "Yemeğini yiyor ve zıplıyor" Çelik, doğumda annesinin ölmesinin ardından buzağının yetersiz beslenme ve soğuk hava nedeniyle hastalandığını belirtti. Bunun üzerine veterinerden yardım istediğini ifade eden Çelik, "Veteriner, yalnız bulunduğu ve annesinin kanadı altında olmadığı için üşüttüğünü ve tedavi olması gerektiğini söyledi. Antibiyotik ve iğne tedavisi verdi. Üşüdüğü için eve aldım, burada yatak yaptım. Düzenli olarak iğnelerini yaptım. Son iğnesini dün vurdum. Şimdi sağlığı yerinde. Yemeğini yiyor ve zıplıyor." dedi. "Günde iki makine çamaşırı var" Eve aldıkları ilk zamanlarda buzağının çok rahat olmadığını aktaran Çelik, "Eve ve bize alışınca oldukça rahatladı. Tedirgin bakışları vardı. Şimdi hep burada yaşayacak gibi rahat tavırları var. Bez aldım. Gündüzleri bez takıyorum. Gece daha çok yatacağı yeri havlu ve büyük poşetlerle muhafaza ediyorum. Bize hiçbir sıkıntı vermiyor. Günde iki makine çamaşırı var. Plaj havlularım var çok sayıda, altına seriyorum. Hiçbir sıkıntımız yok. Kendi evladımız olsa bu kadar içimize sinerdi." ifadelerini kullandı.
Rize'de Alkol Gözlüğü Testi 03:47
Rize'de Alkol Gözlüğü Testi Rizede alkollü araç sürmenin zararlarını anlatmak için alkol gözlüğüyle test yapılmış.
Rize’de Fıkra Gibi Şüpheli Paket Operasyonu 01:04
Rize’de Fıkra Gibi Şüpheli Paket Operasyonu Rize’de şüpheli paket patlatıldı, sonrasında yaşananlarsa fıkraları aratmadı. Rize’de Cumhuriyet Meydanı Atatürk anıtı önünde unutulan bir poşet polisi harekete geçirdi. Poşette bomba olma ihtimalini değerlendiren polis ekipleri çevrede güvenlik önlemleri aldı. Poşetin bulunduğu alan güvenlik bandı ile çevrilerek siviller çevreden uzaklaştırıldı. Bomba uzmanı pakete yaklaşarak fünyeyi yerleştirdi. Çevre güvenliğinin alındığı düşünülen esnada fünye patlatıldı. Fünyenin patlaması ile poşet fırlayarak, polislerin dikkatinden kaçarak güvenlik bandının içerisine giren yaşlı bir bayanın tam önüne düştü. Ne olduğunu anlamayan yaşlı bayan koşan polisler tarafından poşetin yanından uzaklaştırıldı. Yaşlı kadın ne olduğunu anlamadığını ancak çok korktuğunu belirtti.
Kendi Gölgesinden Korkan Rizeli 00:57
Kendi Gölgesinden Korkan Rizeli Rizeli bir arkadaşımız gölgesini "ruhani bir varlık" sanıyor ve onla beraber yürüdüğünü sanıyor.Rize sonuçta şaşırmamak lazım cahil çok diyerek lafı uzatmıyorum.İzliyoruz efenim
Kaçkar Tv İngilizcesi - Van Tu 05:13
Kaçkar Tv İngilizcesi - Van Tu Tele Kulis programı sunucusunun ortaokul seviyesindeki İngilizcesi ile Çaykur Rizespor'un kalecisi David Loriya ve Nijeryalı futbolcusu Uche Kalu'ya bi şeyler anlatmaya çalışmasını izleyeceksiniz. Futbolcularda da peygamber sabrı varmış, takdir ettim gerçekten. Ben olsam yüzlerine kapamıştım telefonu.
Dünya Liderlerinden Çayeli'ne Tebrik Mesajları! - İsmail H. Çiftçi 04:18
Dünya Liderlerinden Çayeli'ne Tebrik Mesajları! - İsmail H. Çiftçi İsmail Hakkı Çiftçi 2 nolu seçim büro açılış komedisi yalanın Çayeli'de tesbih olduğu anlar gülmek garantilidir.